czwartek, 2 stycznia 2014

Na początek...

Gdy dwanaście miesięcy temu pisałam tu o swoich planach na rok 2013 nie przewidywałam, że rzeczywistość przerośnie moje plany, nawet te najśmielsze.  Nie było w nich na przykład pracowni Makowe Pole w Wyszkowie, a zatem i wielu cudownych spotkań, warsztatów i wydarzeń, które w pracowni miały miejsce. Pewne sytuacje wyobrażałam sobie inaczej, ale sposób w jaki się zrealizowały wydaje mi się teraz tym najwłaściwszym. Musiałam też inaczej rozłożyć czas i siły: moja internetowa aktywność często ustępowała pola temu, co działo się poza komputerem. 


Wiele się uczyłam i odkrywałam wraz z moimi dziećmi, dużo więcej niż byłam w stanie tu opowiedzieć. Przez nasze ręce, przed naszymi oczami przeszło mnóstwo pięknych książek, byliśmy w wielu ciekawych miejscach, poznaliśmy dużo fascynujących historii. Te najważniejsze zostają z nami i na pewno w jakiejś formie się tutaj pojawią. 


Nie spisuję postanowień, nie planuję "na sztywno". Zamiast tego cały czas dbam o to, by wiedzieć kim jestem tu i teraz, jakie są moje potrzeby, za czym tęsknię, co jest moim celem i jakie drogi do niego prowadzą. I ustawiam priorytety:) 
Jestem jednak nałogowym zapisywaczem. Zapisuję: co chcę przeczytać, gdzie pojechać, czego się nauczyć. Tyle, że wszystko zapisuję gdzie indziej, w związku z czym mam jednocześnie kilka różnych notesów, zeszytów, kalendarzy. Bywa to problematyczne.  

Z inspiracji tym postem Edyty Zając z blogu Life Skills Academy, którego lekturę serdecznie Wam polecam, założyłam sobie Zeszyt Inspiracji na rok 2014. Notatnik, pocztówka przyklejona na okładkę, taśmy papierowe, flamastry i pomysł na zeszytowe rozdziały i oto jest! :) Przeniosłam do zeszytu różne zapiski dotyczące mojej twórczości, bloga, sklepu, firmy, relacji z bliskimi, edukacji dzieci i inne i myślę, że zebrane razem będą jak inspiracyjne pogotowie.  Zgodnie z zaleceniem Edyty znajdować się będą w nim tylko rzeczy pozytywne, motywujące do działania i rozwoju (terminy płatności składek zusowskich i innych rachunków, choć mogą stanowić mobilizację, w zeszycie nie mają racji bytu). 


Ten rok nie zaczyna się dla mnie najlepiej, ale każdy dzień jest Darem i za każdy chcę być wdzięczna.  Ciekawa jestem ogromnie, co tym razem pięknego i dobrego mnie spotka :) A Wy czego pięknego się spodziewacie w tym roku? :)Pozdrawiam serdecznie!

7 komentarzy:

 1. zawsze mnie tak pozytywnie nastawiasz Agnieszko, jak Ty to robisz??!?!
  dziękuję za inspirujący zeszły rok i czekam na wiecej :)
  pozdrawiam ciepło,Magda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aga uwielbiam Twoje posty (realne spotkania także ;) Dziś czuję sie zainspirowana nie tylko twórczo, ale także życiowo :) Dziękuję, ze jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Agnieszko w Nowym Roku! Na początek....dziękuję Ci za wszystko czym się tutaj dzielisz. Uwielbiam Tu zaglądać, czytać, zawsze wychodzę zmotywowana, zainspirowana, podbudowana. To piękny talent:) Dobrego, twórczego roku Ci życzę, niech kolekcja wyjątkowych chwil się powiększa i wnosi w Wasze życie dużo radości i ciepła.
  A zeszyt z inspiracjami założyłam w zeszłym roku. Miałam wklejać do niego różne wycinki i papierowe znaleziska ale skończyło się właśnie na zapisywaniu różnych rzeczy. To rzeczywiście pomaga i działa:) Okładka Twojego zeszytu jest obłędna. Maczek w klasycznej postaci. Uwielbiam, po prostu uwielbiam takie ziołowe i kwiatowe ryciny. Pozdrawiam cieplutko i noworocznie!
  p.s
  Jaki fajny pomysł na zdjęcia w słoiku, ślicznie to wygląda. Pozwolę sobie odgapić;)
  Mam nadzieję, że karteczka świąteczna dotarła do Was?

  OdpowiedzUsuń
 4. Co za przepiękny zeszyt inspiracji! Mogłam złożyć u Ciebie zamówienie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj przed snem myślałam o tym by założyć sobie taki zeszyt :) I po przeczytaniu Twojego posta muszę przystąpić do realizacji :) Ponieważ szewc bez butów chodzi, wszystkie szkice i zapiski do tej pory miałam w zwykłym zeszycie ;) Ale czas to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozostaje tylko życzyć, by te wszystkie wspaniałe plany zostały zrealizowane :-) I zdrówka Aguś, Tobie i Twoim Bliskim! Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekny zeszyt inspiracji! Ja również tworze swój własnoręcznie, ale ten mój Twojemu raczej nie dorówna... Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione słowo! :)