środa, 24 grudnia 2014

Świątecznie :)

Zapłonęła czwarta świeca adwentowa. Drzewko Jessego kolorowe od symboli, została już tylko jedna koperta w naszym adwentowym kalendarzu. To już!


 Upiekliśmy pierniczki, ubraliśmy choinkę. Pachnie świętami :)Nie wszystko się udało tak jak sobie to wymyśliłam: koperty kalendarza były często puste, wieczory nie zawsze spokojne, ja zmęczona i niecierpliwa, dzieci niezainteresowane i zbuntowane (tak, cała trójka! ;)) A mimo to już jutro będzie Boże Narodzenie. Najważniejsze i tak się staje. 
Bolą mnie co prawda wszystkie niewysłane kartki świąteczne, nienapisane listy i maile, niezrealizowane-świetne!- pomysły na prezenty, wszelkie codzienne celebracje, których zabrakło, nieprzeczytane książki, nieodbyte rozmowy. Ale jutro jest Boże Narodzenie i chcę się cieszyć z wszystkiego, co dobre. 


Dzielę się z Wami zdjęciami naszego Drzewka Jessego, które nareszcie- po raz pierwszy odkąd praktykujemy ten zwyczaj-zakwitło! Cudownie mieć w domu w końcówce grudnia kwitnącą gałązkę wiśni :)
Życzę Wam wszystkim pięknego, błogosławionego czasu, pełnego dobrych słów, serdecznych gestów, aktów przebaczenia (także sobie samym, a może zwłaszcza sobie?), głośnego i radosnego kolędowania, ucztowania w najmilszym gronie, ciszy i pokoju serca. Niech to będzie prawdziwe Boże Narodzenie- czas cudów :)


Maleńka szopka z drzewa oliwnego z Ziemi Świętej- wykonana przez tych, dla których wiara w Narodzonego w Betlejem jest źródłem prześladowań. Można ich wesprzeć robiąc zakupy tutaj w dowolnym momencie roku, nie tylko przed świętami. A wyżej odcisk stópki Iduni w roli świątecznej choinki, na pamiątkę jej pierwszego Bożego Narodzenia :)

Przesyłamy Wam świąteczne pozdrowienia:) Do napisania wkrótce!

3 komentarze:

 1. Pięknie zakwitło :) u mnie Adwent skończył się na czytaniu książek :(
  Kartki Idusiowe przepiękne :) Wspaniałych Świąt Wam życzymy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszko cudownych Świąt dla Was. Myslę ciepło o Tobie często. Kartka ze stopką, to najpiękniejsza kartka świąteczna jaką widziałam!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszko, pozdrawiam Was najcieplej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione słowo! :)