sobota, 29 listopada 2014

Teraz i tu- album bardzo jesienny

Zanim śnieg całkowicie przykryje wspomnienia o tegorocznej jesieni publikuję album, w którym zamknęłam trochę jej ciepła i kolorów. Bezpośrednią inspiracją dla tego albumu były cudowne, nasycone jesiennymi barwami i wyjątkowym klimatem  fotografie Elwiry Świderek z Edytą Kozłowską- moją wspaniałą "drugą połówką" w przedsięwzięciu jakim jest Przystanek Twórczej Edukacji- w roli modelki. 

Gdy tylko zobaczyłam te zdjęcia album sam zaczął mi się układać w głowie. Nie chciałam nadmiarem dodatków przysłonić urody fotografii, postawiłam zatem na kolory i motyw liści (uwielbiam te liściaste stemple od 3rd Eye!). 
Intensywne kolory to efekt zabawy z ecolinami i płynnym niebieskim tuszem. Poza tym w pracy wystąpiły papiery z makowych kolekcji "Silva rerum", "Palimpsest" i "Fall in love", gesso, kalka techniczna i czarny tusz. Album był prezentem urodzinowym dla Edyty, odręczne zapiski, które możecie dostrzec na jego kartach to moje życzenia dla Niej. Tytułowe "teraz i tu" to poniekąd esencja z filozofii życia, którą z Edytą dzielimy. Zdjęcia, na których jest tak pięknie zamyślona, spokojna i pogodna przypomniały mi o potrzebie uważnego bycia w teraźniejszości, cieszenia się chwilą, która trwa i wdzięczności za to, co w danym momencie dostajemy- od Boga, świata, innych ludzi. Mam nadzieję, że ten albumik pomoże także Jej zawsze o tym wszystkim pamiętać.


W następnym poście będzie już zimowo, a przynajmniej przedświątecznie- adwentowo :)

Pozdrawiam Was serdecznie!

6 komentarzy:

 1. Przepiękny album, spokój i wewnętrzna radość bije z każdej strony :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękny i niezwykle harmonijny! nic dodać nic ująć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jest tak wspaniały, że natychmiast zapragnęłam posiadać ten stempel :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym, kiedyś jak będę miała dzieci, przygotowywać je na Boże Narodzenie jak jak jest to pokazane tu. :) Strasznie mi się podoba ;) Bo nie jest to tylko "wspólne kupienie choinki" a reszta niech się dzieje jak chce.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione słowo! :)