piątek, 30 maja 2014

Warsztaty literackie z Makowym Polem :)

Przywołałam sobie chyba te warsztaty myślami i tęsknotą za pisaniem oraz rozmowami o pisaniu. Otrzymałam zaproszenie do poprowadzenia warsztatów literackich dla uczestników Powiatowego Konkursu Literackiego „Magiczne Pióro 2014”, organizowanego od kilku lat przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie i klub "Bractwo Pendragona" i przyjęłam je z radością :).


Konkurs- jeśli ktoś, tak jak ja, nie lubi rywalizacji zwłaszcza na polu twórczości- można potraktować jak doskonałą okazją do spróbowania swoich sił w pisaniu, albo- jeśli pierwsze próby ma się już za sobą- szansę stworzenia nowego ciekawego tekstu.

Zarówno początkujący, jak i nieco bardziej zaawansowani adepci pisarstwa noszą w sobie wiele pytań dotyczących literackiej twórczości. Od czego zacząć, skąd czerpać inspirację, jak znaleźć oryginalny temat? Jak sprawić, by świat, który powołujemy do istnienia w opowieści nabrał kolorów, zapachów i dźwięków, a postaci, które do niego wprowadzamy miały swój niepowtarzalny charakter? Jak budować fabułę i prowadzić wątki, żeby opowieść płynęła wartko, a zainteresowanie czytelnika rosło z każdą kolejną jej stroną? Co zrobić, gdy nagle brakuje pomysłu na ciąg dalszy? Albo gdy dopada nas zniechęcenie i kontynuowanie pisania wydaje się nam bezsensowne?


Odpowiedzi na wszystkie te pytania będziemy szukać razem na warsztatach, które poprowadzę. Pomogą nam w tym różnego rodzaju ćwiczenia pobudzające kreatywność i wzbogacające umiejętności pisarskie. Będziemy rozmawiać, pisać, czytać, ale też kreślić, ciąć, kleić, grać w gry, słuchać muzyki, bawić się i ruszać- wszystko po to, aby odkryć cały drzemiący w nas potencjał i zobaczyć różnorodność otaczających nas źródeł inspiracji. Konkretne i praktyczne wskazówki przydadzą się zarówno tym, którzy dopiero zaczynają swoją literacką przygodę, jak i tym, którzy mają za sobą wiele opowiedzianych historii.

W czasie warsztatów uczestnicy zapoznają się także z technicznymi aspektami procesu wydawniczego - porozmawiamy o tym, jak wygląda droga tekstu z komputera autora do rąk czytelnika książki.

W warsztatach, nieodpłatnie, mogą wziąć udział wszystkie osoby powyżej 11 lat z terenu powiatu wyszkowskiego, które do 16 czerwca zgłoszą się do Konkursu „Magiczne Pióro”


Tutaj można znaleźć regulamin konkursu i wszystkie niezbędne informacje.

Serdecznie zapraszam! :) 

Przesyłam ciepłe pozdrowienia i życzę pogodnego łikendu.

PS A jeśli ktoś z Wyszkowa byłby zainteresowany odwiedzeniem sklepiku Makowe Pole na Daszyńskiego 47, w celu nabycia czegoś ładnego z okazji Dnia Dziecka, to informuję, że jutro (w sobotę) jestem tam między 11.00 a 12.00 :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione słowo! :)