wtorek, 11 września 2012

Każde dziecko jest Artystą...

Bardzo chciałabym, żeby moje dzieci nigdy nie wyrosły ze szczerej twórczości artystycznej, żeby zawsze chciały i umiały wyrażać siebie i to, co w nich piękne.
Dlatego świecę im przykładem i w twórczym szale przyklejam na kartkę, co mi się pod palce nawinie :)  Znów miałam przerwę w skrapowaniu dla siebie, więc jest to praca z cyklu "Musiałam!", a takie to wiadomo- trochę wystają poza kanon. Ale co tam kanon!:)Praca na papierze TYM, z Makowego Pola :)

A teraz wracam grzecznie do prac "zadanych".

Przesyłam słońce, komu brak :) Ma być piękny tydzień, a my znowu chorzy... Ale i tak uważam, że lepiej chorować w pogodę niż niepogodę, więc sobie i Wam wszystkim życzę pięknej, ciepłej i słonecznej... końcówki lata :)

7 komentarzy:

 1. Oj nie każde dziecko jest artystą, niektóre szczerze niecierpią wszelakiej aktywności manualnej! Nie wiedziałam o tym, ale mialam taki przykłady na ostatniej imprezie dla dzieci. Mama chlopca mi to potwierdziła...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale nie chodzi tylko o twórczość plastyczną :) Niemożliwe byłoby, żeby wszystkie dzieci wyrażały się tak samo- jest też muzyka, taniec, teatr, poezja :) Bo że nie każdy lubi plastycznie, to wiem, moja siostra na przykład bardzo nie lubiła. Była za to bardziej niż ja uzdolniona muzycznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. na moim przykładzie- artystka w dzieciństwie nie byłam. Miałam jedną pasję- odkąd poznałam "słowo pisane" czytałam zawsze i wszędzie, co pozostało mi do dziś.
  Dopiero od roku scrapuję. Czy jako Artystka:)- nie wiem...

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudny scrap Ci wyszedł w tym twórczym szale :) a z tą twórczością maluchów to chyba tak różnie bywa, u mojej córci np. był okres farb, potem codziennie kolorowanki, teraz koloruje i rysuje byle jak, za to wszystko naprawia (włącznie z dziurą na getrach) i to wyłącznie za pomocą taśmy malarskiej :) ciekawe co będzie potem? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. scrap jest rewelacyjny :) Twoje dzieciaki od małego widzą, że emocje da się przelewać w twórczy sposób :) Mam nadzieję, że już im tak zostanie :)
  Moja córcia miewa napady twórczości plastycznej natomiast muzycznie niestety cały czas się "wywnętrza" co momentami staje się niemożliwe do słuchania (chociaż słuch ma niemalże absolutny)

  OdpowiedzUsuń
 6. Aga... dokładnie a co tam kanony? ważne że się "twórczo wyżyłaś":) nieważne jak ale dobrze by było aby każdy znalazł swój sposób wyrażania siebie. ściskam, dawno nie byłam u Ciebie i muszę się naoglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne beztroskie kolory, takie cukierkowe dzieciństwo :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawione słowo! :)